Kamu Haberleri

Orman Genel Müdürlüğü’nden 5 Bin Personel Alım Duyurusu

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile 5 bin personel alımı konusuna değindi. 

OGM’den yapılan açıklamada; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından duyurulan 5 bin personel alımı için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN 5 BİN PERSONEL AÇIKLAMASI

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım açıklamasında, alım yapılacak kadro kontenjan bilgileri hatırlatıldı. Çalışmaların devam ettiğinin bilgisinin verildi. OGM duyurusunda şu ifadelere yer verildi. 

Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yayımlanan Duyuru

Genel Müdürlüğümüz personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı, 5.000 personel alımı için çalışmalara devam edilmektedir. Buna göre;

1.200 Mühendis
2.700 Orman Muhafaza Memuru
800 Memur
300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninin yayınlanması ile başlanacaktır.

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Söz konusu personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Bundan sonraki süreci Genel Müdürlüğümüzün web ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir