Kamu Haberleri

ÖSYM 2019/1 Merkezi Memur Atama Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılında lise, önlisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren adaylar büyük bir heyecanla merkezi atamaları bekliyorlar. 

KPSS puan sıralaması esasına göre gerçekleştirilen merkezi atamalarda mülakat olmuyor. En yüksek puana sahip adayların atamaları yapılıyor. 

Peki 2019 yılı için kamu kurumlarına merkezi atama ile memur alımları ne zaman yapılacak? Adaylar tercihleri hangi tarihlerde ÖSYM’ye bildirecekler? Detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

2019 ÖSYM MERKEZİ ATAMA TERCİHLERİ

2019 yılı için yayımlanan ÖSYM Sınav takvimine kapsamında, kamu kurumlarının merkezi atama kadro talepleri geçtiğimiz dönemlerde tamamlandı. Kurumlar personel ihtiyaçlarını bildirdiler. Bundan sonra kadro talepleri onaylanacak ve kurumlara alımlar için merkezi atama tercih süreci başlayacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından alınacak olan başvurular için ise takvim belli oldu. 

Bu çerçevede ÖSYM Başkanlığı öncelikle, 2019 yılı KPSS/1 tercih kılavuzunu adayların erişimine açacak. 2018 yılında lise, önlisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş adaylar merkezi atama tercihlerini bu kılavuza göre yapacaklar. Tercih kılavuzu yayımlandıktan sonra memur adayları tercihlerini ÖSYM’ye bildirecekler. Bu tercih süreci 9 Temmuz tarihinde başlayacak ve 18 tarihinde sona erecek. 

Tercihlerin ÖSYM’ye iletilmesinin ardından adaylar sonuçların açıklanmasını bekleyecekler. 2019/1 KPSS merkezi atama tercih sonuçları ise  Ağustos Eylül döneminde adaylara duyurulacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir