Kamu Haberleri

ÖSYM, Sayıştay Denetçi Yardımcısı Alım Sınavı Soru ve Cevap Kağıtlarını Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı sitesinde bulunan Duyurular bölümünde bir basın açıklaması yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında, 2019-Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı adaylığı eleme sınavı soru ve cevaplarına erişimin açıldığını duyurdu.   

ÖSYM’DEN SAYIŞTAY DENETÇİ YARDIMCISI DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde; 23 Şubat 2019 tarihinde uygulanan 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (2019-Sayıştay Eleme) katılan adayların kendi işaretlemelerini kontrol etmeleri amacıyla soru ve cevap kağıtlarının erişime açıldığı bildirildi. 

ÖSYM söz konusu soru ve cevap kağıdına erişmek isteyen adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bu soru ve cevaplara erişim sağlayacaklarını duyurdu. 

”Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir