Kamu Haberleri

ÖSYM Sınav Takvimine Göre Kamuya Merkezi Atamalar Ne Zaman Yapılacak?

Memur olma hayali kuran adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılım gösterdiler. KPSS’ye giren adaylar için ise merkezi atamalar büyük önem arz ediyor. Mülakatların olmadığı merkezi atamalarda adaylar KPSS puanlarına göre atanıyorlar. 

Kamu kurumlarının ilan ettiği kadro ve kontenjanlara göre yapılan alımların ne zaman yapılacağını ve sürecin nasıl işleyeceğine dair detayları Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz. 

ÖSYM 2019/1 MERKEZİ ATAMA SÜRECİ

KPSS merkezi atama ile ilgili süreç ÖSYM Başkanlığı tarafından ilan edildi. Geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan ÖSYM Sınav Takviminde merkezi atama tercihlerinin ne zaman başlayacağına ilişkin tüm detaylar yer aldı. 

ÖSYM Sınav Takvimine Göre;

ÖSYM Başkanlığı’nca 2019 yılı için ilan edilen sınav takvimine göre adaylar tercih bildirme işlemlerini 9 Temmuz tarihinde yapmaya başlayacaklar. Ancak bu süreçten önce de merkezi atamalara ilişkin gelişmeler olacak. Öncelikle ÖSYM Başkanlığı 2019 yılı merkezi atama başvuru kılavuzunu ilan edecek. Kadro ve kontenjanların bildirileceği bu kılavuzda tercih işlemlerinin nasıl yapılacğaı ve tercih ücretine dair de bilgiler olacak. 

Bu kapsamda kılavuzun yayımlanması ile tercihler 9-18 Temmuz tarihlerinde tercihlerini ÖSYM’ye bildirecekler. Tercih sürecinin sonlanmasından sorna ise ÖSYM ğustos Eylül döneminde tercih sonuçlarını açıklayacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir