Kamu Haberleri

Pedogojik Formasyon Ramazan Bayramı Sonrası Kaldırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Anadolu Üniversitesi’nde katılmış olduğu bazı etkinlikler kapsamında öğretmen konusuna dair değerlendirmelerde bulundu. 

Öğretmenlik mesleğinin geleceğine ve bu konuda atılması gereken adımlara dair bilgi veren Mustafa Safran önemli kararlar alınacağını duyurdu.

PEDAGOJİK FORMASYON KALDIRILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran yapmış olduğu konuşmasında oluşan yığılmaya dikkat çekti. Bu konuda atılacak adımlara değinen Mustafa Safran ilgilenilmesi gereken ilk konunun öğretmen eğitimi olduğunu ifade etti. Öğretmen eğitimi ile alakalı sözlerinde mevcut dağılımı aktaran Bakan Yardımcısı Safran şu ifadeleri kullandı.

“Öğretmenlerimiz arasında 300 bin civarında çok iyi bir kitle ve bunlar okullara dağılmış ve bir şekilde eğitimi götürüyor. Bunun dışında bir 300 binlik ikinci bir kitle var biz bu işi yaparız da şöyle böyle diyen; ancak başka bir 300 binlik kitle var ki bunlar tamamen umudu kesmiş. Tüm bunların ortalaması, kuma saplanan bir araç gibi patinaj yapıyor.”

Öğretmenlerin mesleki gelişmlerini yukarı çıkarıldığında eğitim kalitesinde kıpırdanma yaşanacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran pedogojik formasyona değindi. ”Eğitim fakültesindeki arkadaşlarımızın pedagojik formasyona verdikleri emeğin yarısını öğretmen eğitimine vermelerini istiyoruz ve bayramdan sonra pedagojik formasyonu kaldırıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir