Kamu Haberleri

PÖH Alım İlanı Bekleyen Adaylar İçin Hem Sevindiren Hemde Üzen Açıklama

Polis Özel Hareket alımları adayların oldukça yoğun başvuruda bulunduğu alımlar arasında yer aldı. İçişleri Bakanlığı’nca geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan ilanlara alım yapılacak sayının onlarca katı başvuru yapıldı. 

2019 yılı içinde on binlerce adayın merak ettiği konuların başında gelen Polis Özel Hareakat alımı olacak mı? sorusuna en yetkili isimden açıklamalar geldi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Özel Harekat alımı noktasında çok önemli açıklamalarda bulundu. 

PÖH ALIMI BEKLEYEN ADAYLAR İÇİN BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, EGM bünyesine PÖH alımı noktasında yapmış olduğu açıklamasında bundan sonraki süreçlerde alımların nasıl olacağına dair bilgiler verdi. 

PÖH alımları için öncelikli tercihin kurum içi alımlar olduğunu ifade eden Süleyman Soylu konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

”Özel harekat olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem polislik sınavlarına girsinler, kazansınlar. Alırsak bundan sonra çok kısıtlı bir alım olacak. Bunu bi baza oturtturduk. Bundan sonra içeriden alım yapmak ilk tercihimiz olacak, gerekli olduğu takdirde dışarıdan alım yapacağız. İçeriden almak bizi daha rahatlatacak. O yüzden oraya girmelerini tavsiye ederim. Önce polis olsunlar biz oradan alacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir