Kamu Haberleri

Polis Akademisi Başkanı Çolak’tan 2019 Yılı Polis Alımlarına Dair Açıklama

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında polis alımları konusuna değindi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce alınacak olan polis alımlarının 2019 yılında da devam edeceği açıklamasında bulunan Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak adayların başvurulara göstermiş oldukları ilgiye ilişkin düşüncelerini kamuoyu ile paylaştı.

Kamuilanlari.com olarak Yılmaz Çolak tarafından yapılan 2019 polis alımı açıklamasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YILINDA YENİ POLİS ALIMLARI OLACAK

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak konuşmasının başında EGM’ye dört yılda 100 bin personel alımı yapıldığını duyurdu. Bu alımlarda alınanlardan 25 bininin halen öğrenci olduğunu ifade eden Yılmaz Çolak, ”Şu an öğrenci olarak alacağımız 10 bin bekçimiz ve 10 bin polis memurumuz var. 5 bin de polis meslek yüksek okullarında öğrencimiz var. 24. Dönem POMEM alım sürecindeyiz. 10 bin kişiyi de o şekilde teşkilata sokacağız. Alımların yüzde 10’unu kadın polis memurları oluşturuyor.” açıklamasında bulundu.

Poli Alımı Açıklaması

Konuşmasında 2019 yılı polis alımlarına da değinen Polis Akademisi Başkanı Çolak adayların alımlara gösterdiği ilgiyi vurguladı. 15 Temmuz sürecinden sonra ilginin arttığını ifade eden Yılmaz Çolak yeni polis alımlarına dair de şu bilgiyi verdi.

“İlanlarımıza inanılmaz başvurular oluyor. 7 bin kişi ilana çıkıyor, 80 bin kişi başvuruyor. 3 bin kişilik komiser yardımcılığına 22 bin kişi başvurdu. 2019’da da bu yoğun talebe karşılık vermeye çalışacağız. Yeni alımlar olacak. Dışarıdan bakınca ‘İşsiz fazla. O nedenle polisliğe teveccüh var’ gibi algılanıyor. Oysa öyle değil. İlk yıllardaki ilanlarımızda bu kadar yoğun başvuru yoktu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başvurular patladı. İnanılmaz oldu. İnsanlar artık ‘Devlet bizim. Birileri çöreklenmiş, örgütlenmiş. Biz sahip çıkacağız’ diyor. Bunu öğrencilerimizde hissediyoruz. Biz zaten o duyguyu da düşünceyi de çağdaş polis eğitiminin bütün gerekleri ile eğitimlerimizde veriyoruz. Değerler eğitimleriyle destekliyoruz.”

Polis Alımı Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.