Kamu Haberleri

Polis Akademisi Başkanlığı 3 Bin Kadın Polis Alım İlanını Ne Zaman Yayımlayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mart ayı sonunda 81 il genelinde 700 yeni birimin oluşturulacağını ve bu birimler için polis memuru alımı yapılacağını duyurmuştu. 

2 bin 500 olarak açıklanan sayı daha sonra değiştirilmiş sayı 3 bine çıkarıldı ve eğitim şartı da lisans mezunu ve önlisans mezunu olarak değiştirildi. 

3 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı’nın web sitesinden ilan edilen düzenlemeye göre Güven Masası birimleri için 2 bin 500 olarak belirlenen ilk sayının 3 bin olarak güncellendiği bildirildi. Bu alımlarda ise ilk açıklamada duyurulan yalnız lisans mezunu olma şartının da en az önlisans mezunu olduğu açıklandı. 

Kurum açıklamasında söz konusu polis alımı kontenjanlarının eğitim durumlarına göre değişimini de şu şekilde açıkladı. 

”Lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru ilanına ilave olarak; önlisans mezunu 500 kadın Polis Memuru alımı talimatı doğrultusunda, duyuru ilanına eklenmiştir. Bu kapsamda; Başkanlığımızca 2.500 lisans ve 500 önlisans mezunu olmak üzere toplam 3.000 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır.”

ALIMLAR NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Söz konusu personel alımları için merak edilen en önemli husus ise ilan tarihi. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? 

Polis Akademisi konuya ilişkin yaptığı açıklamasında net bir tarih vermedi ve sürecin takip edilmesi gerektiğini duyurdu. Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimize göre söz konusu alım ilanının Nisan ayının ikinci yarısı ile Mayıs ayı başı itibariyle yayımlanacağını öngörüyoruz. 

İlan yayımlandığı anda Kamu İlanları sizlere anlık olarak duyuracağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir