Kamu Haberleri

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan 24. Dönem POMEM 2 Bin 500 Polis Alım Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyurulan kadın polis alımlarına ilişkin bir duyuru yayımladı. 

Kurum tarafından yayımlanan polis alım duyurusunda, alımlara dair adaylara genel bir bilgilendirme yapıldı. 

POLİS ALIM DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığı’nın yayımladığı duyuru metninde; Türkiye tüm şehirlerde toplam 700 polis amirliğinde Güven Masası birimlerinin oluşturulacağı bildirildi. 

Bu birimler için kadın polis alımlarını olacağını duyuran kurum, ilanın daha sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuruların alınacağını açıkladı. 

Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirilmiştir.

Bu kapsamda, başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.

24. Dönem POMEM Polis alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir