Kamu Haberleri

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan POMEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden POMEM Eğitim Sonu Sınavlarına katılacak olan adayların sınavlarının ne zaman olacağı açıklandı. 

Bu kapsamda adaylara bilgilendirme yapan Polis Akademisi Başkanlığı’nın duyurusunun detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

POMEM EĞİTİM SONU SINAV DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlanan duyuruya göre, 23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavlarının 3 Ağustos tarihinde başlayacağı açıklandı. Adayların sınavları 5 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Sınavların nerede olacağına dair de bilgi veren kurum, polis adaylarının sınavlara kendi öğrenim gördükleri merkezlerde gireceklerini açıkladı.

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru

”03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları; 03-05 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır. Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir