Kamu Haberleri

Polis Akademisinden PMYO ve POMEM Adaylarına İlişkin Duyuru

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile PMYO ve POMEM öğrencilerinin eğitim sonu sınavlarına dair bazı açıklamalarda bulundu. 

PMYO VE POMEM EĞİTİM SONU SINAVLARI

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı duyuru metninde bazı POMEM ve PMYO öğrencilere yönelik eğitim sonu sınavı yapılacağını duyurdu. Bu sınavların ne zaman yapılacağını ve hangi adayların katılacağına dair bilgilerin yer aldığı duyuru metni şu şekilde,

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru

”Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olup, değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 12 Mart 2019 tarihinde PMYO mezunları için saat:09.30’da, POMEM mezunları için saat: 09.45’de yapılacaktır. Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir