Kamu Haberleri

Polis, Öğretmen, Hemşirelere 3600 Ek Gösterge İçin Tarih Verildi

2018 yılında yapılan genel seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen 3600 ek gösterge konusu hala kamu gündeminde yer alıyor. 

Bu konuda verilen vaatlerin yerine getirilmesini bekleyen kamu personelleri yerel seçimlerinde tamamlanmasıyla somut adım bekliyorlar. 

Bu çerçevede 3600 ek gösterge konusunda yeni bir iddia gündeme geldi. 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman TBMM’ye geleceğine dair ortaya atılan bu iddialara dair şu şekilde,

3600 EK GÖSTERGE MAYIS’TA MECLİS’TEN GEÇECEK

Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan, 24 Nisan tarihili yazısında kamu personellerinin merakla beklediği 3600 ek gösterge konusuna değindi. Bu konuda edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaşan Noyan Doğan, düzenlemenin Mayıs ortasında meclise geleceğini söyledi. Polis, Hemşire, Din Görevlisi ve Öğretmenlere yönelik çıkarılması gündemde olan düzenleme hakkında Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan’ın yazısı şu şekilde;

“Meclis’in çalışmaya başlaması ile birlikte 1.6 milyon memurun ek gösterge sorunu çözülecek. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergesi 3600’e çıkarılacak. Yeni düzenlemenin mayıs ortasına yetişmesi bekleniyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir