Kamu Haberleri

Polisler İçin 3600 Ek Gösterge Talebi TBMM Gündeminde Yer Aldı

Kamu personellerine ek gösterge konusu gündemde konuşulan konular arasında yer alıyor. Özellikle seçim döneminde sıkça dile getirilen konuya dair son açıklama CHP’den geldi. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer polislere ve tüm kamu personellerine ek gösterge verilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. TBMM’de yapılan açıklamaların detaylarını sizlerele paylaşıyoruz. 

POLİSLERE EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bazı açıklamalarda bulundu. Polis memurlarının özlük haklarına dair yapılan bu açıklamalarda ek gösterge başlığı ön plana çıktı. Bu konuda hükümete eleştirilerde bulunan Ömer Fethi Gürer bu konuda 10 ay önce söz verildiğini ancak bu sözün yerine getirilmediğini ifade etti. 

Bu yasanın tüm kamu personelleri için bir kanun teklifinde bulunduğunu da hatırlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer açıklanan polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri içinde yasanın çıkarılmadığını vurguladı.

“Toplumların olmazsa olmazı huzur ve güvendir. Böylesine önemli bir beklentiyi, büyük bir özveriyle ve zor koşullarda yerine getiren emniyet mensuplarımızın, çalışma koşullarındaki aksaklıklar mutlaka düzeltilmeli, hak ettikleri çalışma koşullarına erişebilmeleri için gerekli tüm düzenlemeler vakit geçirilmeden yapılmalıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir