Kamu Haberleri

Polislere 3600 Ek Gösterge TBMM Gündemine Geldi

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulunarak polislerin özlük hakları ile ilgili sıkıntıları olduğunu ifade etti. İYİ Parti’li Filiz 144 sıra sayılı Kanun Teklifi’nin 5’inci maddesi ile ilgili İYİ Parti’nin verdiği önerge üzerine söz aldı ve polislerin maddi ve manevi birçok sorunu olduğunu, bu sorunların fazla olmasının polislerin görevlerini yerine getirirken gösterdiği başarı ve kaliteyi etkilediğini vurguladı.

Ayrıca Hüseyin Filiz açıklamalarının devamında polislerin fazla mesai yaptığını ifade ederek polislerin çalışma ortamları ve koşullarının ağır olduğuna dikkat çekti ve şu şekilde devam etti:

“Yapılan birçok çalışma uzun mesai saatlerinin yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini göstermiştir. Konuyla ilgili yapılan akademik çalışmaların sonucu, polislerin çalışma saatlerinin uzunluğunun polislerin iş hayatını ve özel hayatını da olumsuz şekilde etkilediğini ortaya koymaktadır. Bazı personelin günlük on sekiz saate varan mesailerinin daha düzenli ve standart hâle getirilerek polislerin ruhsal ve davranışsal olarak iyilik hâline katkıda bulunmak, verimliliğini, iş, aile ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla bir proje kapsamında yürütülen ergonomik vardiya sisteminin temelini çalışma süresinin kısaltılması, dinlenme süresinin uzatılması oluşturmaktadır”

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Ayrıca Hüseyin Filiz yaptığı açıklamalarının devamında polislerin 3600 ek gösterge sorunlarının devam ettiğini belirtti. Bu konuya ilişkin Filiz’in açıklamaları şöyle oldu:

“Bugüne kadar her fırsatta ve sürekli dile getirmiş olduğumuz, siyasi iktidarın da seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge sorunu devam etmektedir. Polislerimizin emeklilik durumları da göz önüne alınarak 3600 ek gösterge sorunu, bu kanuna bir ek madde ilave edilerek çözülebileceğini belirtiyor, Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir