Kamu Haberleri

PTT 2019/1 KPSS’siz 5 Bin Personel Alımı İlan Tarihi: Postacı ve Gişe Personeli Başvuru Koşulları

PTT 2019 yılı personel alım ilanı için binlerce aday beklemede. KPSS’siz olarak gerçekleştirilecek olan alımlar için öne çıkan rakam ise 5 bin personel alımı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kadrosunu güçlendirmek isteyen PTT’nin personel alımı planlamasına dair detayları sizlere paylaşıyoruz.

2019/1 PTT PERSONEL ALIMI

PTT tarafından yayımlananması beklenen alım ilanında çok sayıda pozisyon için alım yapılacak. Bu pozisyonlara ise önlisans ve lisans mezunu alımlar olacak. Başvuru, yazılı sınav, sözlü sınav aşamalarının ardından gerçekleştirilecek alımlarda yer alması beklenen kadrolar şöyle;

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

PTT tarafından daha önceki yıllarda yayımlanan alım ilanlarında yer alan başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. Bu koşulların 2019 yılı alımları için de geçerli olması kuvvetle muhtemel. 

PTT personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, ”Türk vatandaşı olmak. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. Askerlikle ilgisi bulunmamak, Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. erhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak.” şartlarını talep ediyor. 

Bu koşullar her kadro için ortak olmakla beraber tüm adayların sağlaması gereken koşullar.

İLAN TARİHİ

2019 yılı PTT personel alımlar için artık kısa bir süre kaldığı tahmin ediliyor. Kurumun 2018 yılı ve daha öncesinde yapmış olduğu alımlar incelendiğinde, 2019 yılı personel alımı başvurularının Mayıs ayı sonu ile Haziran döneminde başlaması bekleniyor. 

PTT Postacı alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

PTT Gişe Personeli alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir