Kamu Haberleri

PTT 2019/1 Personel Alım İlanlarına Lise Mezunu Adaylar Başvuru Yapabilir Mi?

2019 yılının en çok beklenen alımlarından bir tanesi de PTT 5 bin personel alım ilanı. Bu alım ilanı için artık sayılı günler kaldı. 

Yaz dönemi içerisinde başvurularının alınması beklenen PTT 5 bin personel alım ilanında çok sayıda kadroda, personel alımı olacak. Bu alımlarda adaylardan KPSS puan şartı talep edilmeyecek. PTT’nin kendi uyguladığı sınav esasına göre alımlar yapılacak. 

Peki bu alımlar için sağlanması gereken öğrenim şartı nedir? Tüm ayrıntıları ile sizlerle paylaşıyoruz.

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN ÖĞRENİM ŞARTI

Türkiye geneli her il ve ilçede bir şubesi bulunan PTT tarafından yapılacak olan alımlarda Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi, Postacı gibi kadrolarda alımlar olacak. Özellikle Uzman Yardımcısı ve Gişe Personeli kadroları çeşitli branşlarda yapılacak. 

2018 yılı ve öncesinde yapılan personel alımlarında yer alan bilgilere göre kadrolara göre belirlenen öğrenim şartları şu şekilde;

Postacı Kadrosu için: 

İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, aşağıda yer alan listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. Bu şarta göre adaylardan bölüm şartı aranmıyor. Herhangi bir önlisans bölümünden mezun adaylar Postacı alım ilanına başvuru yapabiliyor. 

Gişe ve Büro Görevlisi Kadrosu için: 

PTT Gişe Personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların ilgili lisans bölümlerinden mezun olma şartı bulunuyor. 

Özetle;

PTT tarafından gerçekleştirilen alımlarda adayların en az iki yıllık veren üniversitelerin önlisans programlarından mezun olmaları isteniyor. Alım yapılacak kadroya göre eğitim ve bölüm şartı değişiyor. 

PTT Postacı alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

PTT Gişe Personeli alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir