Kamu Haberleri

PTT 2019’da KPSS’siz 5 Bin Personel Alacak: Postacı Kadrosu Başvuru Şartları

Kamu kurumlarının ilanlarını yavaş yavaş yayınlamalarının ardından PTT personel alım ilanı en fazla beklenen ilan konumuna yükseldi. 

On binlerce aday PTT tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım ilanlarını merakla bekliyor. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza yapmış olduğumuz özel haberlerle bu alımlara dair bilgiler paylaşıyoruz ve değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bu haberimizde de 2019 yılı PTT Postacı kadrosu için başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT POSTACI ALIMI 

PTT’nin 2019 yılında gerçekleştireceği alımlarda iki kadro ön plana çıkıyor. Birincisi Gişe Personeli, Banka Memuru diğeri ise Postacı. 

Kontenjan olarak en fazla alım sayısına sahip olan 2. kadro olması beklenen personel alımlarına ilişkin başvuru detayları şu şekilde;

BAŞVURU KOŞULLARI

PTT personel alımı başvurularında adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları bulunuyor. Her kadro için ortak olan bu başvuru koşulları genellikle tüm adaylar tarafından biliniyor. 

Postacı kadroları için öne çıkan ve belirleyici olan koşullar ise özel şartlardan oluşuyor. İşte bir önceki yıllarda yapılan alımlarda yer alan o şartlar:

Postacı Alımı İçin

* Öğrenim şartı: Adayların üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun olması gerekiyor. Burada bölüm şartı, herhangi bir önlisans bölümünden mezun aday başvuruda bulunabilir. 

* En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Burada şöyle bir özel durum var. Kurum bu sürücü belgelerinin Monoküler teşhis ile alınmamış olmasını talep ediyor. 

* Diğer Koşul ise Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

İLAN DAHA YAYIMLANMADI

Bu kado için ilan daha yayımlanmadı. Kurumun çalışmalarını tamamladıktan sonra 2019 yılı için ilana çıkması bekleniyor. Başvurularda ilan yayımlandıktan sonra yapılacak.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir