Kamu Haberleri

PTT 2019 KPSS’siz 5 Bin Personel Alımı: Kadrolar, İlan Tarihi, Başvuru Şartları

2019 yılı PTT 5 bin personel alım ilanı, kamu gündeminin en çok konuştuğu konuların başında geliyor. Binlerce adayın merakla beklediği KPSS’siz 5 bin personel alım ilanına dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

PTT Personel alım ilanında yer alacak kadrolar,

PTT personel alım ilanına başvuru yapacak adaylarda aranacak koşullar,

PTT personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağına dair öne çıkan tarih bilgileri

Konuya dair tüm değerlendirmelerimizi siz Kamu İlanları okuyucularımızla paylaşıyoruz. İşte KPSS’siz 5 Bin personel alım ilanına dair tüm bilinmesi gerekenler.

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

PTT tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım ilanı için bazı internet sitelerinde yer alan haberler gibi kadrolar netlik kazanmadı. 

Ancak kurum tarafından yapılması planan alımlara dair öngörüde bulunmak mümkün. Öyle ki kurumun son yıllarda yapmış olduğu personel alımları incelendiğinde alımların belirli pozisyonlara yapıldığını görebiliriz. 

Bu Çerçevede;

2019 yılı PTT KPSS’siz 5 bin personel alım ilanında yer alması muhtemel kadro listesi;

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

PTT İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

2019 yılının merakla beklenen ilanı olan 5 bin personel alımı için on binlerce aday yapılacak açıklamayı bekliyor. Adayların bu konuda şunu bilmesi gerekiyor, henüz tarih net bir şekilde belli değil. 

Yukarıda kadro değerlendirmesinde olduğu gibi PTT’nin personel alım ilanları incelendiğinde alımların ne zaman yayımlanacağına dair de bir görüş oluşuyor. 

Bu bağlamda Kamuilanlari.com olarak daha önceden yayımladığımız ilanları incelediğimizde; 2019 yılı PTT personel alımlarının Mayıs sonu Haziran başı döneminde yayımlanmasını bekliyoruz. 

PTT PERSONEL ALIMI KOŞULLARI

PTT tarafından yayımlanan ilanlarda hem genel hemde her kadro için özel koşullar bulunuyor. 

PTT personel alımlarında yer alan genel koşullar; Türk vatandaşı olmak. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak., Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak. 

PTT Postacı alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

PTT Gişe Personeli alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

PTT KPSS’siz 5 Bin personel alım ilanları için bizleri takip edin. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com (ÖZEL Haber)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir