Kamu Haberleri

PTT 2019 Yılı 5 Bin Gişe Personeli, Postacı ve Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman?

PTT 2019 yılı personel alımı başvuru tarihleri konusunda internet sitelerinde bilgi kirliliği oluştu. Çok sayıda internet sitesi geçmiş yıllarda yapılan alımların başvuru tarihlerini 2019 yılında da uygulanacak gibi gösterip adayları beklentiye soktu. 

Kamu İlanları olarak söz konusu PTT personel alımı ile ilgili tüm detayları ve ilanın ne zaman duyurulacağına ilişkin değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI İLAN TARİHİ

PTT personel alım ilanı henüz yayımlanmadı ve kurum tarafından başvurulara ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan 14 – 18 Mayıs’ta başvuru süreci başladı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 

Kurumun 2018 yılı alımlarının normalden uzun bir sürede tamamlanması ve 2018 yılı alımlarında atamaya hak kazanan adayların yıl sonuna kadar istihdam edileceğinin planlanması, 2019 yılı alım sürecini etkiledi. 

Bu çerçevede; 2018 yılında Mayıs ayında ilan edilen başvuruları alınan PTT personel alımlarının 2019 yılında Haziran hatta Temmuz dönemine sarkması ihtimal dahilinde. Bu çerçevede İlanın Haziran Temmuz döneminde ilan edilmesi beklenirken Kamu İlanları olarak PTT personel alımına ilişkin tüm gelişmeleri sizlere anlık olarak duyuracağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir