Kamu Haberleri

PTT 5 Bin Personel Alımı Başvuruları 14 Mayıs’ta Başlıyor İddiası

Gün içerisinde bazı haber siteleri PTT’nin 2019 yılı personel alımlarına dair bazı haberler yayımladılar. 

Bu haberlerde PTT’nin 2019 yılı 5 bin personel alımı başvuru süreci için net tarihler verildi. Kamuilanlari.com olarak PTT personel alımlarına ilişkin en doğru gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ HABERLER

Kamu gündeminde gün içinde yayımlanan bazı haberlerde, PTT KİK toplantısı sonrası 5 bin personel alımı ile ilgili kararların çıktığı öne sürüldü. Bu kapsamda kurumun 5 bin personel alımı için 14 Mayıs 2019 tarihinde başvuru kabul edeceği iddia edilirken başvurular için adaylara sadece 4 gün verileceği öne sürüldü. Söz konusu haberlerde 18 Mayıs tarihi PTT alımları için son günmüş gibi aktarıldı. 

Ayrıca yayımlanan haberlerde alımlara ilişkin haberin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından verildiği söylendi. Ancak Ahmet Arslan 2018 yılında bakanlık görevini yürütüyordu. Şuan görevde olan Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan. 

İnternet sitelerinde yer alan bu tür haberlere itibar etmeyin. Kamu haberleri, ilanlar ve alımlara dair en doğru, en güncel duyurular için Kamuilanlari.com’u takip edin.

PEKİ İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Adayları yanlış yönlendirecek bu haberlerin ardından Kamuilanlari.com olarak PTT alımlarına dair son gelişmeleri sizlere aktarıyoruz. 

PTT 2019 yılı personel alım planlamasında 5 bin rakamı öne çıksada alım yapılacak sayı henüz belli değil. Ayrıca ilan tarihi de netlik kazanmadı. Bu konuda ne kurumdan ne de PTT’den bir açıklama gelmedi. 

PTT 2019 yılı personel alım değerlendirmemize ulaşmak için TIKLAYINIZ

PTT personel alımlarına dair en doğru bilgiye ulaşmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin. İlan yayımlandığı anda PTT alımlarından haberdar olun. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir