Kamu Haberleri

PTT Genel Müdürü Bozgeyik Açıkladı! 58 Bin PTT Personeli Alınacak

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT’nin gelecek hedeflerine ve geçmiş icraatlarına dair açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda kurumun atmış olduğu adımları, vermiş olduğu hizmetleri aktaran Kenan Bozgeyik açıklamasında binlerce aday tarafından merakla beklenen personel alımı konusuna değindi. Akşam’da yer alan haberin detayları şu şekilde;

PTT 58 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK?

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yapmış olduğu personel alım açıklamasında, geçmiş dönemde yapılan 55 bin personel alım sayısını güncelledi. Hali hazırda bulunan personel sayısını 2023’e kadar 100 bin rakamına çıkarmak istediklerini ilan eden Kenan Bozgeyik konuşmasında şu ifadeleri kullandı. 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in personel alım açıklaması,

Yurt çapında kaç şubeye ulaştınız…Bu sayı yeterli mi?

”Ülke genelinde tamamı otomasyona açık 5 bin 82 işyeri ve 42 bin 267 personelle hizmet veriyoruz. Hiçbir banka ATM’sinin olmadığı 91 yerleşim yerinde sadece Pttmatikler var. Yurdun dört bir yanında varız. Fakat bu sayıyı elbette yeterli görmüyoruz. 100 bin çalışan ve 15 bin iş yerine ulaşmak, dünya genelinde önemli noktalarda irtibat noktaları açmak 2023 hedeflerimiz arasında.”

Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamanın ardından alımlara dair son detayları sizlere aktarıyoruz. 

2019 YILI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in açıklamasının ardından merak edilen diğer bir konu olan 2019 yılı alımlarını sizler için değerlendirdik. Bu kapsamda Kamuilanlari.com olarak PTT’nin 2019 yılında 5 bin civarında personel alımı yapmasını öngörüyoruz. İlan için beklenen ise tarih Haziran ayının ilk yarısı olarak öne çıkıyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir