Kamu Haberleri

PTT KPSS’siz 2019 Yılı 5 Bin Personel Alımı İçin Adayları Üzen ve İlan Tarihini Etkileyecek Duyuru

PTT Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamalarda kurumun 2023 vizyonu ile önemli adımlar atılacağı ifade edilmişti. Bu kapsamda geniş bir çalışma ağı kurmayı hedefleyen PTT binlerce personel istihdamı yapacak. 

KPSS şartsız olacak bu personel alımları için 2019 yılı planlamasının da 5 bin kadro olduğu öngörülüyor. Ancak bu sayı bir miktar daha artabilir. 

Bu kapsamda PTT personel alım ilanına ilişkin kurum son günlerde iki duyuru yayımladı. Bu duyuruların anlamı ve 2019 yılı alımlarının adaylara ne zaman duyurulacağına ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

HER YIL MAYIS’TA YAYIMLANAN İLAN NEDEN YAYIMLANMADI?

PTT personel alımlarının geçmiş yıllarda yapmış olduğu alımlar incelediğinde Nisan Mayıs Haziran dönemi ön plana çıkıyor. Kurum bu dönemlerde yayımladığı ilanlar ile personel alım sürecini başlatıyor. Ancak 2019 yılında böyle olmadı. 

İlanın yayımlanmasının en büyük nedeni 2018 yılında gerçekleştirilen alımlar oldu. Zİra kurum 2018 yılı PTT personel alım sürecini 2019 yılının Ocak Şubat döneminde ancak bitirebildi. Bu süreçten sonra ise kurum içi atamalar işe başlamalar gibi süreçler yaşandı. 

Bu sürecin oldukça ileriye dönük sarkması 2019 yılı alım planlamasına dair çalışmaların da ertelenmesine neden oldu. 

İNSAN KAYNAKLARI DUYURU YAYIMLADI

PTT İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda yedek aday planlaması çerçevesinde Büro Personeli, Gişe Personeli kadrosuna 154 personel alımı olacağı bildirildi. Bunun içinde süreç başlatan kurum 16 Temmuz ve 19 Temmuz tarihlerinde yedek adaylar için psikometrik testlerin tamamlandığını ve sonuçların açıklandığını duyurdu. 

Bu Duyurunun Anlamı Nedir?

PTT İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan duyurunun anlamı, 2018 yılı alımlarına dair sürecin tamamen kapanmadığı noktasında. Bu kapsamda 2019 ilanı beklenen kurumun kadroları tam belirlemediği anlaşılabilir. 2018 yılı alımlarının tamamen nihayet ermesinin ardından 2019 yılı alımları için adımlar atılacak. 

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK?

Diğer bir önemli konu ise PTT KPSS’siz personel alımı kadroları. Geçmiş yıllarda yapılan alımlara göre bu kadrolar şu şekilde olacak. 

İLK GRUP: Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

İKİNCİ GRUP: Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

ÜÇÜNCÜ GRUP: Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

En dikkat çeken kadrolara başvuru yapacak adaylar için

Postacı alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

Gişe Personeli alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir