Kamu Haberleri

PTT KPSS’siz 5 Bin Postacı, Gişe Memuru Alımı Bayramdan Sonra Yayımlanacak Mı?

PTT’nin 2023 hedefleri doğrultusunda binlerce personel alımı yapması bekleniyor. Kurum tarafından yapılması beklenen alımlarda onlarca kadrodan binlerce personel istihdamı yapılacak. 

KPSS puan şartı olmadan yayımlanacak personel alımları PTT’nin kendi düzenleyeceği sınava ve ardından gerçekleştirilecek mülakat esaslarına göre tamamlanacak. 

Peki bu süreç ne zaman başlayacak?

2019 yılı PTT 5 bin personel alım ilanı ne zaman ilan edilecek?

PTT ilanı bayramdan sonraki süreçte adaylara duyurulacak mı?

Tüm bu soruların yanıtlarını ve PTT personel alımı ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT GENEL MÜDÜRÜNDEN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

PTT, Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde faaliyet alanı bulunan oldukça büyük bir kurum. Çok sayıda alanda hizmet veren kurum bu hizmetlerinde standartı en üst seviyeye çıkarmak adına her yıl düzenli olarak personel alım ilanı yayımlıyor.

2019 yılında da personel alımı yapacak olan kurum için en önemli bilgi, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’ten geldi. Kenan Bozgeyik 2023 yılına kadar hem yeni işyerleri açacaklarını hemde personel sayısını 100 bine çıkaracaklarını açıkladı. 

PTT PERSONEL ALIMLARI HANGİ KADROLARDA YAPILACAK?

2019 yılı için personel alım kadrolarının 2018 yılında yapılan alımlarla paralel olması bekleniyor. Bu çerçevede kurumun geçmiş yıllarda yapmış olduğu personel alımlarına göre 2019 yılında ilan edilecek kadroları aşağıda aktarıyoruz. 

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

İLAN NEDEN YAYIMLANMADI? NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

PTT personel alım ilanı için şu dönemde en merak edilen soru bu. Kamu İlanları olarak bu soruyu sizlere tüm detayları ile açıklıyoruz. 

Öncelikle PTT personel alım ilanlarını genellikle Mayıs ayı itibariyle adaylara duyuruyordu. 2018 ve öncesinde bu şekilde işleyen süreç 2019 yılı için aynı olmadı. 

Bu Durumun En Büyük Nedeni,

2018 yılı personel alım sürecinin geç sonuçlanması oldu. Kurum tüm süreci tamamladıktan sonra adayların yıl içinde atamalarının yapılacağını açıkladı. Bu sürecinde uzaması nedeniyle 2019 yılı alımlarında geçmişte yapılan alımlara göre gecikme yaşandı. 

Peki Ne Zaman Yayımlanır?

Kamu İlanları olarak PTT personel alımlarının Haziran ayı içerisinde ilana çıkacağını ve başvuruların ise Haziran sonu Temmuz başı gibi olacağını öngörüyoruz.

ALIMLAR KPSS ŞARTSIZ OLACAK?

Bilindiği üzere PTT personel alım ilanlarında adaylara yazılı sınav uygulaması yapıyor. Bunun anlamı ise PTT personel alım ilanlarında adaylardan KPSS şartının aranmayacağı noktasında. Yani 2019 yılı PTT personel alım ilanlarına adaylar KPSS’siz başvuru yapabilecekler. 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir