Kamu Haberleri

PTT, KYK, Adalet, Sağlık ve Orman Bakanlığı 2019’da 51 Bin 600 Personel Alımı Yapacak

2019 yılının girmesiyle çok sayıda kamu kurumu personel alım ilanlarını adaylara duyurdular. 

Özellikle büyük bir merakla beklenen İçişleri Bakanlığı Çarşı ve Bekçi alımı, İçişleri Bakanlığı Polis alımı, Gençlik Bakanlığı işçi alımı, MSB sivil memur alımı, Sağlık Bakanlığı işçi alım ilanları adaylara ilan edildi. 

Yayımlanan bu ilanların dışında çok sayıda kamu kurumunun da 2019 yılının kalan bölümünde alım yapması bekleniyor. 

2019 YILINDA YAPILACAK OLAN 51 BİN 600 PERSONEL ALIM İLANI

2019 yılının kalan bölümlerinde çok sayıda aday tarafından takip edilen önemli alım ilanları yapılacak. Bu alım ilanlarından en dikkay çekici olanlarının başında ise PTT ve Adalet Bakanlığı ilanları geliyor. Bu kurumların yanında Sağlık Bakanlığı personel alımı ile KYK personel alımları da adayların merak ettiği ilanlar arasında bulunuyor. 

Bu Çerçevede;

2019 yılında yayımlanması muhtemel ilanları ve bu ilanlarda alım yapılacak personel sayısını sizlere aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI 8 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanlığı 2019 yılında 8 bin personel alımı yapacak. Alımlara dair açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapıldı. Bakanlığı 2018 yılında yapmış olduğu alımlar göz önünde bulundurularak şu pozisyonlarda personel alımı yapması bekleniyor. 

Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadroları, Destek Personeli.

ORMAN BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

2019 yılı personel alımları için bir açıklamada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldi. Bakan Pakdemirli 31 Mart seçimleri öncesi Orman Bakanlığı bünyesinde çeşitli kadrolarda 5 bin personel alımı yapılacağını ilan etti. 

Bakan Bekir Pakdemirli yapılacak alımlara dair açıklamasında kadro kontenjan detayları hakkında da bilgi verdi. Alım yapılacak kadrolar; 1.200 Orman Mühendisi, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför.

AİLE BAKANLIĞI 4 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Aile Bakanlığı’nın da 2019 yılında personel alımı yapması bekleniyor. 2018 yılında personel alımı yapılacağı ilan edilen bakanlık çeşitli nedenlerden dolayı bu alımı ertelemişti. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl için ertelediği bu personel alımlarını 2019’da yapması bekleniyor. Aile Bakanlığı personel alımlarını ASDEP alanında yapacak. 

KYK BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Kredi Yurtlar Kurumu’nun 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da personel alımı yapması bekleniyor. KYK birimlerine yapılacak alımları yakından takip eden adaylar için alımların 1000 ile 1200 arasında değişen bir kontenjanda olması bekleniyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 29 BİN 600 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasına göre; bakanlık 29 bin 600 personel alımı gerçekleştirecek. Alımların yılın belirli dönemlerinde parça parça yapılması bekleniyor.

Sağlık personeli ve sağlık işçisi alanlarında yapılacak olan alımlar için ise ilk Haziran döneminde yapılması bekleniyoruz. 2018 yılında yapılan alımlarda Mayıs Haziran dönemi ile Eylül Ekim döneminde alımlar olmuştu. 2019 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımlarında da süreci bu şekilde işlemesi bekleniyor. 

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Adayların en merak ettiği ilanların başında gelen PTT alımlarında kontenjanın 5 bin olması bekleniyor. Çok çeşitli kadrolarda farklı başvuru koşullarında yayımlnan personel alım ilanlarında yer alması muhtemel kadroları sizlerle paylaşıyoruz.

Avukat, Mimar, PTT Uzman Yardımcısı, Mühendis (çok sayıda alanda), Postacı, Tekniker (çok sayıda alanda), Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı).

İlanlar yayımlandığı anda haberdar olmak için uygulamamızı indirin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir