Kamu Haberleri

PTT Özel Güvenlik Çalışanlarına TİS Zammı: Maaşlar 5 Bin 140 TL oldu

PTTPAL bünyesinde çalışan 1700 personelin maaşlarına zam görüşmeleri için PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ (PTT PAL) ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) biraraya geldi.

Gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında güvenlik personellerini memnun edecek bir zam kararı alındı. Söz konusu zam kararı ve maaşlarda oluşan son durum haberimizde. 

PTT GÜVENLİK MAAŞLARINA TİS ZAMMI MÜJDESİ

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ (PTT PAL) ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) arasında imzalanan sözleşme kapsamında 1700 güvenlik personelinin maaşlarına yüzde 14 oranında zam yapıldı. Yapılan bu zam oranı ve alınan diğer iyileştirme kararına ilişkin PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bir açıklamada bulundu. Bu konuda 2023 hedefleri için adımlar atıldığını ifade eden Bozgeyik şu sözleri kullandı.

“Özellikle güvenlik gibi hassas bir işi yürüten kişilerin, huzurunu ve refahını artırmak için masada hem genel müdürlüğümüz hem sendika temsilcilerimiz rekabet etmeden, en fazlasını yapmak amacıyla hazırlanan sözleşmeyi imzaladık.”

Ergün Atalay konuya dair açıklamasında ise bu zam kararının diğer kurumlara örnek olması temennisinde bulundu. 

Söz konusu Toplu İş Sözleşmesine ilişkin bir açıklamada, Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı’dan geldi. Sözleşme detayları hakkında kamuoyunu bilgilendiren Ömer Çağrıcı maaşların son durumu paylaştı.

“Toplu iş sözleşmemiz 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girdi. Özel güvenlik görevlilerimizin ücretleri brüt 5 bin 140 liraya yükseldi. Toplu iş sözleşmesi 18 aylık. 1 Ocak 2020’den 31 Aralık 2020’ye kadar geçerli olmak üzere toplam yüzde 14 zam yapılmıştır.” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir