Kamu Haberleri

PTT Personel Alım İlanlarında Adaylardan Talep Edilen Başvuru Koşulları

PTT tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan en önemli kısım başvuru koşullarının olduğu bölüm. Bu bölümde yer alan koşulları sağlayan adaylar ilanlara başvuruda bulunabilirler. Ancak başvuru koşullarına haiz olmayan adaylar ilanlara başvuru yapsalar dahi başvuruları geçerli olmak. 

Peki KPSS şartı olmadan yayımlanan, yazılı ve sözlü sınav esasına göre alımları yapılan PTT personel alım ilanına kimler başvuru yapabilir?

2018 yılı ve daha önceli yıllarda yayımlanan PTT personel alım ilanlarında yer alan ve 2019 yılı alımlarında da adaylardan talep edilmesi beklenen genel başvuru koşullarını madde madde sizlere aktarıyoruz. 

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

PTT tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan başvuru koşulları şunlar;

* Türk vatandaşı olmak.

* On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

* Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

* Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

* Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

* Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

* Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (21/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

* Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

* Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

*Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak.

PTT 2019 yılı alımlarına dair detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir