Kamu Haberleri

PTT Personel Alımı İçin Tarih Duyuruldu! Postacı Kadrosuna Kimler Başvuru Yapabilir?

PTT 2019 yılı personel alım planlamasına göre kurumun 5 bin personel alımı yapması bekleniyor. Bu alımlarda kurumun adaylardan KPSS şartı aramayacağı ve kendi yazılı sınavı uygulanacağı biliniyor. 

Peki Postacı kadrosu için başvuruda bulunacak adaylar hangi başvuru şartlarını taşımak zorundarlar? İlan ne zaman yayımlanacak? İşte adayların bilmesi gerekenler,

PTT İLANI İÇİN TARİH VERİLDİ

PTT personel alımları için çok kısa bir süre önce ilk kez tarih verildi. Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası tarafından yapılan açıklamada, kuruma yöneltilen ve yanıt alınan ilan tarihi paylaşımı yapıldı. Birlik Haber Sen açıklamasında PTT personel alımları için PTT A.Ş. ye 2019 yılı alımlarının ne zaman olacağı yönündeki soruya kurumun 2019 yılının son çeyreğinde yapılacak yanıtını verdiğini açıkladı. 

Bu açıklamaya göre; PTT’nin 2019 yılı personel alımları 2019 yılının son çeyreğinde yani Ekim, Kasım Aralık ayları içerisinde ilan edilecek. 

POSTACI KADROSUNA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Peki PTT personel alımlarında Postacı kadrosu için kimler başvuru yapabilecek? 

Kamuilanlari.com olarak bu konuda yaptığımız araştırmalarımızda 2018 yılı ve daha öncesinde yayımlanan ilanları inceledik. Bu kapsamda kurumun genel olarak şu şartları talep etmesi kuvvetle muhtemel.

* Öğrenim şartı: En önemli koşul olan öğrenim şartında Postacı adaylarının üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun olması gerekti bildiriliyor. Postacı alımlarında ise bölüm şartı yok, herhangi bir önlisans bölümünden mezun aday başvuruda bulunabilir. 

Diğer Koşullar

* Türk vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum olmamak,

* Görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

* Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

* Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

* En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Burada şöyle bir özel durum var. Kurum bu sürücü belgelerinin Monoküler teşhis ile alınmamış olmasını talep ediyor. 

Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Banka Gişe Görevlisi kadrosu için talep edilen şartlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir