Kamu Haberleri

PTTPAL 1100 Personel Alımının Ne Zaman Yapılacağı Açıklandı

PTTPAL 1100 persoel alımı binlerce aday tarafından yakından takip ediliyor. Aralık ayı başında 1100 personel alımına ilişkin açıklamanın yapılmasının ardından kurum tarafından ikinci bir açıklama yapılmamıştı. İlanın yayımlanmasını bekleyen adaylar ise başvuru sürecini merak ediyorlar. 

Yayımlanan ilana göre 2018 yılı sonunda yapılması planlanan 1100 personel alımı için ilan başvuruların da 15 Aralık tarihinden itibaren alınmaya başlayacağı açıklamıştı. Ancak belirtilen tarihler arasında başvuru süreci açılmadı. 

İLAN 2019 YILINDA AÇILACAK

PTTPAL personel alım ilanını merak eden adaylar için kurum tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Kamuilanlari.com olarak söz konusu alımların 2019 yılına kaldığı birkaç ay içerisinde ilanın yayımlanabileceğini öğrendik. Alımların nasıl ve hangi şehirlerde olacağına dair detaylar ise şu şekilde.

HANGİ ŞEHİRLERDE ALIMLAR OLACAK?

PTTPAL 2019 yılı içerisinde 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM’lerine hizmet vermeyi planlıyor.  Bu kapsamda yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana’da toplam 6 nakit merkezi kuracak. Yeni kurulacak olan bu merkezlerde ise personel alımları olacak. Alımlar Güvenlik görevlisi ve operasyon görevlisi kadrolarına yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan ilk ilan metninde yer alan koşullar ise şu şekilde,

Türk vatandaşı olmak. Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak. Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak Erkekler için askerliğini yapmış olmak. Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak. İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak. madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak. Kamu haklarından yasaklı olmamak. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak.

İlan yayımlandığında anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir