Kamu Haberleri

PTTPAL Personel Alım İlanı: 1100 Kişilik İlan İçin Öne Çıkan Tarih

PTTPAL kurumu, PTT’nin bir iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Kurum 2018 yılı sonunda yapmış olduğu bir duyuru ile 1100 personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

PTT tarafından yapılan bu açıklamanın ardından kurum ilan için gerekli şartlar oluşmadığından dolayı ilanı 2019 yılının ilk yarısına ertelediğini duyurmuştu. 

Bu çerçevede Mayıs, Haziran döneminde yayımlanması beklenen personel alım ilanına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

PTTPAL PERSONEL ALIM İLANI

PTTPAL yapısı gereği müşterilerinin para, değerli eşya, kuyumculuk, mücevharat gibi eşyalarını taşıma görevini yürütüyor. Uzun adı PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olan kurum hizmet ağını geliştirmek adına iki pozisyonda personel alımı yapacağını duyurmuştu.

PTTPAL Açık Kadrolar

PTT iştiraki olarak faaliyet gösteren kurum yayımlamayı planladığı ilanında güvenlik Görevlisi ve Operasyon Görevlisi kadrolarına personel alacak. Bu iki kadro için öne çıkan alım sayısı ise 1100 ancak bu rakamın artma olasılığı da bulunuyor. 

İlk İlanda Yer Alan Koşullar

PTTPAL tarafından iptal edilen ilanda adaylardan talep edilen başvuru koşulları da duyurulmuştu. Bu koşullarda dikkat çeken en önemli husus öğrenim şartı konusunda olmuştu. Zira kurum erkek adaylardan en az ilkokul mezunu, kadın adaylardan da en az lise mezunu personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

İşte O Koşullar

Türk vatandaşı olmak. Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak. Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak. Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak. İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

İLAN İÇİN ÖNE ÇIKAN TARİH

Kamuilanlari.com olarak daha önceden yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde siz okuyucularımıza merak edilen soruları yorumlamıştık. Bu ilan için yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde ise ilan için Mayıs, Haziran döneminin öne çıktığını görüyoruz. PTTPAL’ın 1100 personel alım ilanını özellikle Mayıs’ın ikinci yarısı ile Haziran ayının ilk haftalarında yayımlama ihtimali oldukça yüksek. 

Kamu İlanları PTTPAL olarak ilan yayımlandığında sizlere anlık olarak haber edeceğiz.
 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir