Kamu Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 Bin Personel Alımı İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde ilan ettiği Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlamasına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu.

Alımların ne zaman olacağına ilişkin bilgi veren Bakan Fahrettin Koca’nın paylaşımını sizlere aktarıyoruz.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı 29 bin 687 personel alımı yapacağını hatırlattı. Parça parça yapılacak bu alımların ilk bölümünde 12 bin personel alımı olacağını ifade eden Bakan Koca, bu alımları gerçekleştiriyoruz ifadesini kullandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter Paylaşımı

”Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun.”

Açıklama Metni

Bakanlığımızın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık.

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacaktır.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir