Kamu Haberleri

Sağlık Bakanı Koca’dan Şehir Hastanelerine Personel Alımı Bekleyen Adayları Üzen Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gün içinde Ankara Şehir Hastanesi’nde bsın mensupları ile buluştu. Burada hem sağlık konusuna, hem gündemi değerlendiren Bakan Fahrettin Koca ayrıca kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi. 

Gündemin önemli başlıkları hakkında ve Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Bakan Koca binlerce adayın yakından takip ettiği şehir hastanelerine personel alımına dair açıklamalar yaptı. 

ŞEHİR HASTANELERİNDE 12 BİN PERSONEL ÇALIŞACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasının başında Ankara Şehir Hastanesinin tüm birimleriyle faaliyete geçtiğini açıkladı. Bu çervede hastane bünyesinde 12 bin personel çalışacağını vurgulayan Bakan Fahrettin Koca şuan hastanede görevli personel sayısını 4 bin olarak duyurdu.

Hastanede görevli personelin pozisyonlarına dair de açıklamalarda bulunan Bakan Koca ayrıca şehir hastanelerine personel alımı bekleyen adayları üzecek açıklamada bulundu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel konusunda sorun olmadığını dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

“Şu an için yaklaşık 4 bine yakın personel var. Bunun 2 bini sağlık personeli ve 920’si hekim olmak üzere aktif çalışıyor. Personel anlamında bir sorunumuz yok.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir