Kamu Haberleri

Sağlık Bakanı Koca: Sözleşmeli Sağlık Personeli Zorunlu Çalışma Süresi Düşürüldü

Saülık Bakanlığı bünyesinde görevli sağlık personellerinin zorunlu çalışma sürelerinin düşürülmesine ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

TBMM Komisyonunda ele alınan konuya dair detaylı açıklamalarda bulunan Bakan Koca’nın değerlendirmesini sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN 3+1 AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya dair açıklamalarında sözleşmeli sağlık personelleri için zorunlu çalışma süresinin düşürüldüğünü söyledi. Bu konunun uzun zamandır gündemde olduğunu ifade eden Bakan Koca 6 sene olan zorunlu çalışma süresinin 4 yıla düşürüldüğünü söyledi. 

Sözleşmeli sağlık personellerinin kadroya geçişlerine dair de bilgi veren Bakan Koca konuya ilişkin şu açıklamada bulundu. 

”Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa, diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasının sonunda ayrıca sağlık personellerinin özlük haklarında iyileştirme sağlanmasına destek veren TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine teşekkür etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir