Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Kamu Personeli Alımı İki Dönemde Yapılacak ! Cumhurbaşkanlığı Onayladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında 17 bin 689 kamu personeli alımının Aralık ve Şubat ayları olmak üzere iki dönemde gerçekleştirileceğini ifade etti. 

Bakan Koca açıklamalarında kamu personeli alımına ilişkin Cumhurbaşkanlığından onay verildiğini ifade etti. 

Konu ile ilgili açıkamalarında 7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacağını ifade eden Bakan Koca atamaların hayırlı uğurlu olmasını dilediğini belirtti.

KPSS PUANIYLA ATAMA YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız. Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir