Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 989 Kişilik Personel Alımı 4 Ay İçinde Yayınlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019 yılı personel alım sürecinin geneline ilişkin açıklamalarda bulundu. 2019 yılı kapsamında yapılacak olan 28 bin 989 kişilik alımlara değinen Bakan Fahrettin Koca, sürecin ne zaman tamamlanacağına dair açıklamalarda bulundu. 

3 4 AY İÇİNDE YENİ ALIM İLANI YAYIMLANACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca katılımış olduğu bazı etkinlikler kapsamında yapmış olduğu açıklamaların ardından kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Bu kapsamda bakanlığı personel alım sürecine dair bilgi veren Bakan Koca, 12 bin kişilik alım ilanının yayımlandığını hatırlattı. 2019 yılı planlaması kapsamında yapılacak olan diğer 17 bin 989 kişilik alım için de tarih veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı. 

“29 bin 989 personeli 2019 için alacağımızı ve bunu iki etapta yapmayı planladığımızı açıklamıştık. İlk alımda 12 bin kişi olarak ve bunlardan 6 bin 895’i hemşire olmak üzere Resmi Gazete’de ilan yayımlandı. 7 Ağustos’ta başlayacak, 21 Ağustos’a kadar bu müracaat yapılmış olacak. KPSS ile alım söz konusu. Daha önce alındığı şekliyle devam ediyor. Önümüzdeki 3-4 ay içinde tekrar KPSS ile alımlar yapılmış olacak”

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımları için ilk ilan Resmi Gazete’de geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Lise, önlisans ve lisans düzeyinden yapılacak olan personel alımları çok sayıda kadroda olacak ve başvurular ÖSYM üzerinden yapılacak. 

İlan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir