Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 12 Bin Personel Alımı Kadroları ve İlan Tarihi

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımları on binlerce aday tarafından bekleniyor. Bu alımlar için ilk açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılmıştı. 

Alımlar için genel bilgileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına ek olarak alımların ne zaman yapılacağına dair değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı planlamasına göre kurum 2019 yılı içerisinde yani kalan 6 aylık sürede 29 bin 687 personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımlar tek bir seferde olmayacak. Bakanlık bu alımları büyük bir ihtimalle 3 parça halinde gerçekleştirecek. 

Bu çerçevede bu planlama detaylarına göre alımların 3 parça halinde yapılması durumunda ilk alımların kısa bir süre içinde yayımlanması bekleniyor. Bu alımların özellikle Haziran sonu Temmuz başında ilanın adaylara duyurulması kuvvetle muhtemel. 

Bunun yanında ikinci alımların Eylül döneminde son alımların ise Aralık döneminde olacağını tahmin ediyoruz. 

HANGİ KADROLARDAN ALIM OLACAK?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımların ilkinde 12 bin personel alımı olacağı kesinleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya dair açıklamasında ilk alımların hangi kadrolarda olacağını açıkladı. İşte o pozisyonlar;

 * 6835 lise ve lisans mezunu Hemşire. 1000 Ebe ve 3.000 Sağlık memuru. 

* Sağlık Memuru kadroları ise şunlar:  psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraş terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir