Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 28 Kadroda 29 Bin 600 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek.

KPSS puan sıralaması esasına göre gerçekleştirilecek olan personel alım ilanlarında yer alması muhtemel kadroları sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 29 BİN 600 PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı yeni yapılan ve tamamlanmaya başlayan şehir hastaneleri ile çok sayıda sağlık birimine personel alımı yapacak. Binlerce aday tarafından beklenen sağlık personeli atamaları sözleşmeli personel statüsünde alınacak. 

Bu çerçevede en merak edilen konuların başında ise sağlık bakanlığı personel alımı kadroları oluyor. 

Kamuilanlari.com olarak henüz netlik kazanmayan alım detaylarını sizler için değerlendiriyoruz. İ2019 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek alımlarda yer alması muhtemel kadroları aşağıda aktarıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar

Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi, Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikerleri, (Paramedik,) Biyomedikal Mühendisleri, Diyaliz Teknikeri, Anestezi Sosyal Hizmet Uzmanları, Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ,Ağız ve Diş Sağlığı Ameliyathane teknikeri, Ameliyathane Hizmetleri, Odyometri Acil Tıp Teknisyenliği, Eczane hizmetleri, Sağlık yönetimi İş protez teknikeri, Hemşire yardımcısı, Radyoterapi teknikeri, Çocuk gelişimi Fizik Tedavi teknikeri, Adli Tıp Teknikeri, Odyolog, Ferfüzyonist, İş ve Uğraşı Terapisti, Diyetisyen, Fizyoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağına ne Sağlık Bakanlığı nede Sağlık Bakanı Fahrettin Kurum tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak alımların tek seferde yapılmaması öngörülüyor. Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 personel alımlarının ilk bölümünün ise Mayıs Haziran döneminde yayımlanması bekleniyor. 

Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 personel alımı yayımlandığı öğrenmek için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir