Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Sürekli İşçi Alımı Mülakat Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı 2019 yılının başında yayımladığı bir duyuru ile çeşitli kadrolarda personel alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilanda bazı kadrolar için KPSS’siz bazı kadrolar için ise 60 KPSS ile personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. 

Yayımlanan ilana göre alımlar;  bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi kadrolarına yapılacak. 

MÜLAKAT SONUÇLARI 2 NİSAN TARİHİNDE AÇIKLANACAK

Yukarıda yer alan kadrolara yapılacak olan alımlar için adaylar kura sonuçlarının açıklanmasının ardından mülakat sürecine girdiler. Mülakat için evrak teslimi yapan adaylar daha sonra sözlü sınavlara katıldılar. Peki sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yayımlanan takvim;

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 sürekli işçi alımında sürecin işlemesine ilişkin yayımladığı ilk takvimde sonuçların kısa bir süre içinde açıklanacağını ilan etmişti. Bu takvim daha sonra değiştirildi ve mülakat açıklama tarihi 2 Nisan olarak bildirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada sözlü sınav sonuçlarının 2 Nisan’da belli olacağı bildirilirken sözlü sınav sonucuna itirazların ise 3 – 5 Nisan tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir