Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği İller Arası Yerleştirme İlanı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ”Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2019/1 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi” duyurusunda; başvuruların 12 Mart tarihine kadar PBS üzerinden yapılacağını açıkladı. 

AİLE HEKİMLİĞİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemlerinin Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre yapılacağı bildirildi. ,

Buna göre münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanları başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer hekimler başvurabilecektir.

Başvuru koşulları arasında; ”Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1 (bir) yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle bu şartı taşımayan sözleşmeli aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir., Özelden (kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir.” şartları yer alıyor. 

Duyuru Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir