Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 8 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak ! İşte Kadro Dağılımı ve İlan Tarihi

2020 yılının ilk merkezi ataması Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı merkezi atama ile en az lise mezunu 8 bin kamu personeli ataması gerçekleştirecek.

Söz konusu kamu personeli atamasının KPSS tercihleri ile yapılacağı ifade edilirken Sağlık Bakanlığı atamaları için KPSS merkezi atama tercih kılavuzunun bu ay içinde erişime açılması bekenmektedir.

ŞUBAT AYINDA 8 BİN 844 PERSONEL ALINACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında sevindiren bir açıklama yapılmış ve 17 bin 689 kamu personeli atamasının yapılacağı belirtilmişti. Ancak Kasım ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir açıklama daha yapıldı ve alımların ikiye bölündüğü ilk alımın Aralık ayında ikinci alımın ise Şubat ayında yapılacağı ifade edildi. Bu bağlamda Aralık ayında Sağlık Bakanlığı bünyesine 8 bin 845 kamu personeli ataması gerçekleştirildi. Buna göre Şubat ayında ise 8 bin 844 personelin ataması yapılacak.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan bekleyen adaylar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından atama kılavuzunun yayımlanması için heyecanlı bir bekleyiş içindeler. Adaylar alımların bir an önce yapılmasını talep ediyor. ÖSYM’den kılavuz yayımlandığında ise adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı kadro dağılımı ise şöyle belirtildi:

– Odyolog: 9 personel

– Perfüzyonist: 20 personel

– Psikolog: 150 personel

– Sağlık Fizikçisi: 3 personel

– Biyolog: 8 personel

– Çocuk Gelişimi: 15 personel

– Dil ve Konuşma Terapisti: 10 personel

– Diyetisyen: 65 personel

– Ebe: 1091 personel

– Fizyoterapist: 100 personel

– Hemşire: 3762 personel

– İş ve Uğraşı Terapisti: 10 personel

– Sağlık Teknikeri: 3 bin 173 personel

– Teknisyen: 303 personel

– Sosyal Çalışmacı: 123 personel.

Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında görüşlerinizi ve taleplerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir