Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor. On binlerce adayın başvuruda bulunduğu söz konusu personel alımları ÖSYM aracılığıyla adaylara duyurulacak. 

Peki ÖSYM Başkanlığı 12 bin kişilik personel alım ilanlarını ne zaman adaylara duyuracak?

İşte konuya dair elde edilken bilgiler ve Kamuilanlari.com değerlendirmesi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 12 BİN PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU SONUÇLARI BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 12 bin kişilik personel alım ilanında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar vardı. 

İlana göre en fazla alım yapılacak öğrenim seviyesi 7 bin 165 personel alımı ile lisans düzeyi oldu. Bunun ardından önlisans mezunları için 2 bin 492 ve önlisan mezunları için 2 bin 243 kadroda personel alımı yapılacağı bildirildi. 

12 bin kişilik alımın en önemli alımı ise lise ve lisans mezunu Hemşire kadroları oldu. Bu kadronun ardından Ebe pozisyonu da diğer dikkat çeken alımların başında geldi. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Söz konusu personel alımları için ÖSYM Başkanlığı herhangi bir duyuru yayımlamadı. Ancak bu konuda bazı değerlendirmelerde bulunmak mümkün. 

ÖSYM’nin daha önceki sınav sonucu açıklama zamanı süreçleri incelendiğinde 12 bin kişilik alımının Eylül’ün ilk yarısına kadar açıklanması kuvvetle muhtemel. Sonuçları açıklaması ile Kamuilanlari.com olarak sizlerle anında paylaşacağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir