Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan Ataması Yapılan Personeller İçin Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı web sayfası üzerinden geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 atamaları ile bakanlık bünyesine atanan adayların ne yapmaları gerektiğine dair açıklamalarda bulundu. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı yayımladığı personel atama duyurusunda ilgili atamalarla ataması gerçekleştirilen personellerin evrak teslim süreci hakkında bilgilendirme yaptı. Personellerin aşağıda yer alan tarihler arasında göreve başlama işlemlerini tamamlamaları gerektiği açıklandı.

Bunun yanında özel durumu bulunan personellerin de (hastalık, hamilelik, askerlik) yapmaları gereken işlemler bildirildi. Bu çerçevede adayların yapmaları gereken işlemlere dair yapılan duyuru metnini sizlere aktarıyoruz. 

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru Metni

KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiştir. Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Ek-3’de belirtilen şekilde ilgili birimlerimizde kurulan komisyonlar tarafından alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular03.04.2019 – 17.04.2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen birimlerimizde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir