Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan KPSS 2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak bakanlık bünyesine KPSS 2018/4 ve 2018/5 ataması ile atanan personellerin yapmaları gereken işlemlere dair bilgi verildi. 

Bu kapsamda evrak teslim süreci ve bazı özel durumları bulunan personellerin yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler veren Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı duyuru metnini sizlere aktarıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyurusunda göreve başlama işlem başvurularını 19 Mart tarihi ile 1 Nisan arasında yapacaklar. Bu kaspamda evrak teslimi de yapacak olan adaylar için şu duyuru yayımlandı. 

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru Metni

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular19.03.2019 – 01.04.2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen birimlerimizde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

Adayların, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 01.04.2019 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir