Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan KPSS 2018/5 ile KPSS 2018/4 İle Atanıp Göreve Başlamayan Adaylar İçin Duyuru

Sağlık Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden ilgili KPSS atamaları ile bünyesinde göreve başlamaya hazırlanan personel adayları için uyarılarda bulundu. 

Sağlık Bakanlığı yayımladığı atama duyurusunda ataması yapılan personellerin yapmaları gereken işlemler ve evrak teslim süreci için bilgi verdi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Bakanlığın internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metninde, KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 ile sağlık personeli pozisyonlarına atamaları yapılan personellerden göreve başlamayanlar için yeniden atama işlemleri yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda ataması yapıldığı halde işlemleri yüzünden ataması yapılmayan personeller için işlemlerini tamamlamaları için son tarih 19 Nisan olarak açıklandı. 

Bu tarihe kadar ilgili personeller bakanlığı başvuruda bulunacaklar. Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan duyuru metnine göre adayların yapacağı işlemler şunlar;

1- Başvuru yapmak isteyenlerin dilekçelerini, Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001. Cadde No: 9 Çankaya/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

2- Şahsen başvuru yapamayacak durumda olanlar, noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile başvuru yapabilecek, aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

3- Başvurular ilgili atama birimlerimiz tarafından incelendikten sonra atama ve göreve başlama işlemleri hakkında başvuru sahiplerine bilgi verilecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir