Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan KPSS 2018/ ve KPSS 2018/5 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. Bakanlık yayımladığı duyurusunda ilgili birimlerine KPSS 2018/ ve KPSS 2018/5 atamaları ile yerleştirmesi yapılan adayların göreve başlama işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı yayımladığı göreve başlama duyurusunda atama işlemleri yapılan adayların evrak teslimi yapmaları gerektiğini açıkladı. Bu kapsamda duyuruda yer alan tarihler arasında bakanlığın ilgili birimlerine istenilen evrakları teslim etmeleri istenen adaylar için şu bilgiler verildi. 

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Göreve Başlama Duyurusu

KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiştir. Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Ek-3’de belirtilen şekilde ilgili birimlerimizde kurulan komisyonlar tarafından alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

* Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular24.01.2019 – 07.02.2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

Söz konusu duyuruda ayrıca atamaları yapılan ancak çeşitli özel durumları bulunan adaylarında nasıl bir yıl izleyecekleri açıklandı. Bakanlığı bu konuda yapmış olduğu açıklamasında hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle, halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak adayların ne yapmaları gerektiğini de bildirdi. 

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir