Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan Sürekli İşçi Alımı Sözlü Sınavına Dair Bilgilendirme Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sürekli işçi alımı kuralarına dair bilgi verdi. 

Kura çekim işlemleri ve kura sonuçlarına dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyurusunda ayrıca sözlü sınav sürecine dair bilgi verdi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı duyuru metninde kura çekim işlemlerinin hangi kadrolar için ve ne zaman çekildiğine dair bilgiler verildi ve sonuçların adayların erişimine açıldığı duyuruldu. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca alım yapılacak kadronun dört katı kadar asil ve yedek aday belirlenmesinin yapıldığı bildirildi. Duyuruda sözlü sınav belgelerinin ise il sağlık müdürlüklerinin web sitelerinden ilan edileceği belirtildi. 

Sağlık Bakanlığı’nın Yayımladığı Duyuru Metni

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı kura çekimi, 15 Ocak tarihinde Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşti. Bakanlık hizmet birimlerinde, 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında;

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Elektrikçi (Genel), Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Klinik Destek Elemanı (Hastane), Şoför (Yolcu Taşıma), Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) mesleklerine ilişkin 5037 sürekli işçi statüsünde 6 bin 409 kişi istihdam edilecek.

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınarak, münhal kadronun dört katı asil ve yedek kişi sayısının yer aldığı kura çekimi noter huzurunda gerçekleşti. Kurada adı çıkan adaylar için yapılacak sözlü sınava ilişkin bilgiler, il sağlık müdürlüklerinin web sitelerinden ilan edilecek.

Kura sonuçlarına https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Evrak Teslim Süreci (Yedek Adaylar Evrak Teslimi Yapacak Mı?)

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Gelişmelerinden Anında Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir