Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 Personel Atama Sayısının 29 Bin 600 Olduğu İddia Edildi

Binlerce aday Sağlık Bakanlığı’ndan personel ataması bekliyor. Bu kapsamda yaşanan her gelişmeyi yakından takip edilen adaylar için yeni bir açıklama geldi. 

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş tarafından yapılan açıklama ile Sağlık Bakanlığı’na 2019 yılında 29 bin 600 sağlık personeli ataması yapılacağı açıklandı. 

2019’DA 29 BİN 600 SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI YAPILACAK İDDİASI

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile Sağlık Bakanlığı atamalarına değindi. Bu konuda haber bekleyen adaylara yönelik yapılan paylaşımda resmi olmayan rakamlara göre 29 bin 600 personel ataması yapılacağı öne sürüldü. 

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş konuya dair paylaşımında şu ifadelere yer verdi. 

”Sağlık profesyonelleri platformu olarak resmi olmayan kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre 2019 yılında 29600 sağlık profestoneli ataması yapılacaktır. Kısa süre içerisinde gelecek olan resmi bir açıklama sonrası eldeki diğer bilgiler paylaşılacaktır. ”

ADAYLAR KADRO DAĞILIMINI MERAK EDİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından alım yapılacak personel ataması için merak edilen en önemli nokta kadro dağılımının nasıl olacağı yönünde. Bu konuda resmi açıklama henüz yapılmadı. Bu konuda yapılacak açıklamaları sizlere anlık olarak aktacağız. 

SİZCE NASIL OLMALI?

Sağlık Bakanlığı 2019 personel atamasında kadro dağılımı sizce nasıl olmalı? Hangi kadrolara öncelik verilmeli? Görüşlerinizi haberimizin altında üye olmadan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir