Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Çekimi İçin Tarih Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılan personel atama açıklamalarına dair açıklamalarda bulundu.

Bu konuda doktor atamaları hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Koca ayrıca doktor ataması kura işlemlerinin ne zaman çekileceğini adaylara duyurdu. 

Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan basın açıklamasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN PERSONEL ATAMASI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan basın açıklamasında, doktor, tabib ve uzman alımlarına değindi. Bu alımlar için kadro kontenjan detaylarını paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadelere yer verdi.

”2019’da kura ile yaklaşık 25 bin stratejik personelin; yani tabip, uzman tabip, diş tabibi, uzman diş tabibi ve eczacı unvanlarında personelin atamasını gerçekleştireceğimizi açıklamıştık. Bugün yayımlanan ilanımızla alımların 4. dilimini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık. Kura ile yerleştirme işlemleri, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirilecek.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda ayrıca 12 bin sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı bildirildi. Bakan Koca konuşmasının sonunda göreve başlayacak adaylara başarılar diledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir