Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Evrak Teslim Süreci (Yedek Adaylar Evrak Teslimi Yapacak Mı?)

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve binlerce adayın başvuruda bulunduğu 6 bin 409 personel alımı kura işlemleri 15 Ocak tarihi itibariyle tamamlandı. 

Bakanlık tarafından tamamlanan kura işlemlerinin sona ermesi ve sonuçların duyurulması ile Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza anlık olarak duyurduk. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen kura işlemlerinin ardından bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine dair detayları sizlere aktarıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

İŞKUR tarafından alınan başvuruların sonuçlanması ve kura işlemlerinin adaylara duyurulmasının ardından adaylar başvuru evrakları teslim edecekler. Başvuru evrak teslimi 18 Ocak tarihinde başlayacak ve 19 Ocak tarihinde sona erecek. Bakanlık bu evrakları 20-21 Ocak tarihlerinde inceleyecek ve 21 Ocak gününde sınava katılacak olan adayların listelerini yayımlayacak.

Mülakat Süreci

Listelerin yayımlanmasının ardından adaylar için mülakat süreci başlayacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı sözlü sınavları 22 Ocak tarihinde başlayacak ve 30 Ocak tarihinde sona erecek. Sözlü sınavların tamamlanmasıyla 31 Ocak’ta sözlü sınavlarda başarılı olan adaylar Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulacak. Bu süreçte sözlü sınav için adaylara itiraz hakkı tanınacak. Sözlü sınavlara itirazlar 1 Şubat ile 5 Şubat arasında yapılacak. Bu itirazlar değerlendirecek olan bakanlık bu süreci 8 Şubat tarihine kadar tamamlayacak.

Bundan sonraki süreçte ise Bakanlık sözlü sınavlarda başarılı olan adayları ilan edecek ve bu listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne iletecek. 

EVRAK TESLİM SÜRECİ VE YEDEK ADAYLARIN DURUMU

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alımı sürecinde en merak edilen noktalardan bir tanesi de yedek adayların hangi işlemleri yapacakları konusunda. Bakanlık bu konuya dair henüz net bir bilgi vermedi. Bu konuya dair duyuru 17 Ocak tarihinde yayımlanacak. 

Bu tarihte Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanacak duyuruda adayların evrak teslimine dair tüm bilgiler bildirilecek. Yedek adayların evrak teslim edip etmeyecekleri de bu duyuru ile netlik kazanacak?

BUNDAN ÖNCEKİ ALIMLARDA NE OLMUŞTU?

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu 5298 işçi alımında asil ve yedek adayların evrak teslim süreçlerine dair şu duyuruyu yayımlamıştı.

“Bakanlığımız kadrolarına kura neticesinde asil olarak yerleştirmeleri yapılan hak sahiplerinden yukarıda belirtilen süre içinde mazeretsiz olarak başvuru yapmayan veya başvurup da evrakları tekemmül ettiği halde ataması yapılıp mazeretsiz olarak tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.

Bunların yerine asil hak sahiplerinin atama işlemleri tamamlandıktan sonra ilan edilecek usule göre yedek hak sahiplerinden gerekli belgeler istenecek olup boş kalan yerlere yedek hak sahipleri arasından sırasına göre atama yapılacaktır. Bu sebeple belirtilen başvuru tarihleri arasında ikinci bir ilana kadar yedek hak sahiplerinden evrak kabulü yapılmayacaktır.”

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Gelişmelerinden Anında Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.