Kamu Haberleri

Sağlık Çalışanlarına Ek Gösterge Verilmeyeceği İddialarına Sağlık Sen’den Yanıt

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağ-Sen) resmi internet sayfası üzerinden yayımlamış olduğu bir basın açıklamasında ek gösterge konusuna değindi. Bu konuda önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Sen basın yer alan sağlık çalışanlarına ek gösterge verilmeyecek iddialarına değindi. Bu konuda gündemde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Sağlık Sen şu açıklama metnini yayımladı. 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nın (Sağ-Sen) sağlık çalışanların ek gösterge verilmemesine ilişkin iddialara yönelik yapmış olduğu açıklama.

Sağlık Sen Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

3600 ek gösterge ile ilgili yasal düzenlemede sağlık çalışanlarının olmadığı/olmayacağı yönündeki paylaşımlar tamamen spekülatiftir, gerçeklerle ilgisi yoktur. Bütün kamuoyunun bildiği gibi, sağlık çalışanı, öğretmen, polis ve din görevlileri için 3600 ek göstergenin müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız 6 ay önce vermiş, AK Parti seçim beyannamesinde yer almıştır. 

100 günlük 2. programda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 3600 ek göstergeye yer vermiş olması bu gerçeği değiştirmeyecektir. Ayrıca CHP milletvekilleri tarafından hazırlandığı ileri sürülen, sağlık çalışanlarının yer almadığı kanun teklifi de gerçek olsun veya olmasın, bir anlam ifade etmemektedir. Sağlık çalışanlarımızın en ufak bir endişesi olmamalıdır. Konuyla ilgili çalışmalar yapılmakta olup Memur-Sen de bu konudaki teklifini Cumhurbaşkanlığına iletmiş ve takip etmektedir.  

Bu çalışma içerisinde sağlık çalışanları da vardır. Bu bağlamda özellikle kafa karıştırıcı bir algı operasyonu yapmak isteyenlere karşı bu işin takipçisi olduğumuzu belirtiyoruz. 3600 ek göstergenin tüm sağlık çalışanlarına verilmesi, diğer çalışanlarımız ile ilgili de aynı oranda ek gösterge puanı verilmesi noktasında yetkili sendika olarak gerekli mücadeleyi verdiğimizi ve vereceğimizi ifade eder, önceki kazanımlarımızda olduğu gibi en kısa sürede bu müjdeyi de sağlık çalışanlarımıza müjdeleme temennisi ile saygılar sunarız.

Sağlık Çalışanlarına İlişkin Gelişmelerden Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.