Kamu Haberleri

Sağlık Çalışanlarına Şiddet Konusuna Etkili Cezalar Verilmeli

Türk Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu bir açıklama ile sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlara acil çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda sağlık çalışanlarına şiddet konusuna değinen Önder Kahveci etkili yaptırımlar konusu üzerinde durdu. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE KESİN ÇÖZÜM

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu bir açıklama ile son dönemlerde üzerinde durulan konulardan birisi olan sağlık çalışanlarına şiddet konusunda taleplerini dile getirdi. Bu konunun çözülmesi gereken öncelikli sorunlardan olduğunu ifade eden Önder Kahveci, çözüm için beklenen her sürede, şiddetin vahşete ve cinayete dönüştüğünü görüyoruz, dedi. 

Türk Sağlık Sen’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamalarda ayrıca bir hastenede yaşanan olaya dair örnekler verildi. Bu konuda çarpıcı ifadelerin yer aldığı açıklamada, ”Vatandaş şiddeti tedavi biçimi olarak kullanırken malum sen de mobbingden sonra şiddeti de sendikal çalışmalarında kullanmaya başlamıştır. Eskişehir’de Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Şube Başkanı sendikal çalışma yapmak için yoğun bakım ünitesine zorla girmek istemiş ve buna itiraz eden bir doktorumuzu tehdit etmiştir.” dedi.

Bu kapsamda yaşanan bu olayda adı geçen şahıs hakkında işlem yapılmasını talep eden Türk Sağlık Sen Başkanı Önder Kahveci, bu olayın üstü kapatılacak bir olay olmadığını ifade etti. ”Bir kez daha uyarıyor ve bakanlığı göreve çağırıyoruz. Sağlık sistemi ve sağlık çalışanları için zararlı olan, sağlıkta çalışma huzurunu yok edenler hakkında gereğini yapınız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir